Moğolistan İstanbul Başkonsolosluğu

Moğolistan İstanbul Başkonsolosluğu Adresi Nerededir?

 Levent Cad. Sümbul Sok No:8/1 Levent/İstanbul

Moğolistan İstanbul Başkonsolosluğu Görev Bölgesi Neresidir?

İstanbul ve çevre illerde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız Moğolistan vize süreçleriyle alakalı işlemlerini Moğolistan İstanbul Başkonsolosluğu’ndan yapabilirler.


Moğolistan İstanbul Konsolosluğununun Görevleri Nelerdir?

Moğolistan İstanbul  Başkonsolosluğu, resmi bir kurum olmasının yanı sıra diplomatik yetki sahibi değildir. Türkiye’de ülkesinin menfaatlerini koruyan ve ilerleten, çeşitli resmi süreçleri idame ettiren resmi bir kurumdur. Moğolistan İstanbul Başkonsolosluğu’nun görevleri bazı antlaşmalar ve nizamnamelerle tasarlanmıştır. Moğolistan İstanbul Başkonsolosluğu’nun en genel amacı ise, Türkiye devleti içerisindeki ticari menfaatlerini korumak, geliştirmek, pasaport yenileme işlemleri, tıbbi, kanuni, eğitim alanında yardım sağlama, ulaşım bulundukları ülkelerin otoriteleri ile iletişim kurma, yurt dışında ölüm, doğum, ayrılık ve dünyevi olaylarla ilgili olmaktır.

 

 İstanbulMoğol Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri Ne Zamandır?

Moğolistan Konsolosluğu/Elçiliği vize randevu sistemi ile çalışmamaktadır. Moğolistan Konsolosluğu vize işlem başvurularını, haftaiçi Pazartesi-Cuma günleri Saat: 10:00-12:00 arası kabul etmektedir. 

 

 

Moğolistan İstanbul Başkonsolosluğu

Moğolistan İstanbul Başkonsolosluğu 2021 Resmi Tatil Günleri Ne Zamandır?

Moğolistan İstanbul Başkonsolosluğu, Moğolistan Devleti'nin 2021 yılı resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2021 yılı resmi tatillerinde hizmet verememektedir. Moğolistan vizesi için başvuruda bulunacak veya Moğolistan konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelidirler.
 

 

Moğolistan Ülke Tatilleri

Yılbaşı

1 Ocak

Moğolistan Anayasa Günü

13 Ocak

Moğol Yeni Yılı (Tsagaan Sar)

13-14 Şubat

Dünya Kadınlar Günü

8 Mart

Anne ve Çocuk Bayramı

1 Haziran

Naadam Festivali (Kelime manası oyun olan naadam Moğolistan’ın en önemli bayramlarındandır.)

11-12-13 Temmuz

Cengiz Han’ın Doğum Günü

31 Ekim

Bağımsızlık Günü

26 Kasım

 

 

Moğolistan İstanbul Başkonsolosluğu

 

Moğolistan Konsolosluğa Vize Başvuru Süreci Nedir?
 

Türkiye ve Moğolistan vatandaşlarının karşılıklı olarak turistik seyahatlerinde, her altı (6) ay içinde ilk giriş tarihinden itibaren 30 günü aşmamak kaydıyla ülkeye vizesiz girişlerine onay vermektedir. Ancak T.C. Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları Moğolistan vize muafiyetinden faydalanamamaktadırlar. Moğolistan ülkesine girişlerinde vizeye tabidirler. 

Moğolistan’da 90 günün üzerinde kalma planı olan şahısların, seyahat amaçlarına uygun evraklarla Moğolistan Konsolosluğu’na Uzun Süreli Vize (D tipi Vize) için başvuruda bulunmaları gerekmektedir.  

 

Moğolistan’ın Türkiye Temsilcilikleri Nerededir?

Moğolistan’ın Türkiye’de Büyükelçiliği ve konsoloslukları bulunmaktadır.  Türkiye’deki Moğolistan Konsoloslukları aşağıdaki gibidir. 
 

-    Moğolistan Ankara Büyükelçiliği

-    Moğolistan İzmir Fahri Konsolosluğu

-    Moğolistan Antalya Fahri Konsolosluğu

-    Moğolistan Kayseri Fahri Konsolosluğu

-    Moğolistan Eskişehir Fahri Konsolosluğu

-    Moğolistan Bursa Fahri Konsolosluğu

 

Moğol İstanbul Başkonsolosluğu Haritada Nerededir?


Duyurular

Moğolistan Konsolosluğu 29 Ekim Programı

Moğolistan Konsolosluğu ve Moğolistan Büyükelçiliği Türkiye’nin Resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 29 Ekim 2021 g...
2020-10-29 12:28:18
Tüm Duyurular
İstanbul Başkonsolosluğu